Mikroskop stereoskopowy Delta Optical StereoLight

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 279,00 zł 279.00
ilość + -szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mikroskop Delta Optical StereoLight to najprostszy na rynku mikroskop stereoskopowy i jednocześnie doskonały prezent nie tylko dla młodych odkrywców.

Umożliwia obserwację okazów niedostępnych mikroskopom biologicznym – dużych, nieprzezroczystych i trójwymiarowych. Owad, pająk, kwiat, moneta czy pocztowy znaczek odkryją przed użytkownikiem Stereolight swoje mikro-tajemnice.

Mikroskop Delta Optical StereoLight umożliwi każdemu odkrycie niezwykłego bogactwa mikroświata. Urządzenie jest niewielkie i poręczne, nie posiada drobnych części. Praca z mikroskopem stereoskopowym nie wymaga używania ostrych narzędzi oraz szkiełek podstawowych i nakrywkowych. Wystarczy znaleźć odpowiedni obiekt i umieścić go bezpośrednio pod mikroskopem. Mogą więc korzystać z niego samodzielnie również dzieci.

Dzięki zasilaniu bateryjnemu (2 baterie), z mikroskopu StereoLight można korzystać wszędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go do plecaka i w terenie obserwować w dużym powiększeniu wszystko co tylko zechcemy.
Do mikroskopu można dołączyć kamerkę typu okular cyfrowy, montowaną w jeden z tubusów okularowych. Umożliwi ona wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów, pozwalając na dokumentację mikroskopowych obserwacji i dzielenie się nimi z innymi.

NOWOŚĆ!

Skamieniałe drewno w zestawie, które będzie pierwszym wspaniałym obiektem do obserwacji pod mikroskopem stereoskopowym. Pozwoli poczuć się dziecku niczym prawdziwy badacz-paleontolog. Pod mikroskopem stają się widoczne skamieniałe struktury prehistorycznego drewna.

SKAMIENIAŁE DREWNO –  (skrzemieniałe drewno, jaspis drzewny)

To rodzaj skamieniałości w której miękkie tkanki drewna zostały zmineralizowane - zastąpione krzemionką – SiO2. Krzemionka ta może występować jako opal, chalcedon, kwarc, lub stanowić mieszaninę tych faz. Proces ten zachodzi w odpowiednich warunkach geologicznych w ciągu wielu milionów lat.


W górnym karbonie, tj. Ok 300 milionów lat temu drzewa te rosły na zboczach górskich, nieopodal wielkiego jeziora – bagniska, w którym gromadziły się osady torfowe. Klimat był gorący i wilgotny, co powodowało bardzo szybki wzrost roślin  (gigantycznych paproci, skrzypów i widłaków), dlatego też ilość osadów bagiennych szybko rosła. Był to również czas w którym żyły ogromne ważki (o rozpiętościach skrzydeł do 70 centymetrów!),  krocionogi oraz płazy.
Co jakiś czas, w wyniku nagłych zjawisk atmosferycznych (powodzie, oberwania chmur), z wyżej położonych terenów znoszone były duże ilości piasków i żwirów wraz z pniami drzew szpilkowych – kordaitów. Prowadziło to do lokalnego zasypywania przybrzeżnych części jeziorzyska.


Pogrążanie się dna zbiornika oraz szybki wzrost roślin powodowały duży przyrost osadów. Rosnąca wraz z głębokością w głąb Ziemi temperatura i ciśnienie oraz krążące tam zmineralizowane roztwory wodne, po upływie milionów lat doprowadziły do zmineralizowania tkanki drewna i powstania skrzemieniałego drewna.

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl