Polski na szóstkę
Polski na szóstkę

Włączanie do procesu edukacyjnego uczniów z doświadczeniem migracyjnym to nowe wyzwania i obowiązki, przed którymi stają zarówno doświadczeni nauczyciele, jak i nowicjusze.

Publikacja składającą się z programu nauczania języka polskiego jako obcego "Polski na szóstkę" skierowanego do uczniów z Ukrainy rozpoczynających realizację obowiązku szkolnego w klasach I – III szkoły podstawowej wraz z przykładowymi kartami pracy zawierającymi zróżnicowane ćwiczenia glottodydaktyczne.

Jest to gotowy materiał do pracy z uczniami do wykorzystania w ramach lekcji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć pozalekcyjnych (lektoratów). Publikacja zawiera dodatkowo zestaw gier i zabaw językowych wspomagających dzieci w opanowaniu nowego słownictwa oraz utrwalaniu nowopoznanych struktur gramatycznych.

Program nauczania więcej...

Karty pracy więcej...

Ponadto prezentowane w książce konspekty lekcji pokazują, jak wykorzystywać materiały dydaktyczne zawarte w kartach pracy podczas organizowania procesu nauczania języka polskiego jako obcego. 

Autorki publikacji:

Justyna Olech – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz studiów podyplomowych na kierunkach Pedagogika wczesnoszkolna i Pedagogika przedszkolna. Od 2015 r. nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Pasjonatka wykorzystania nowych technologii w edukacji. Swoje pomysły na uatrakcyjnianie zajęć z najmłodszymi uczniami publikuje na stronie Druczki do nauczki, którą można znaleźć na portalu Facebook.

Katarzyna Szostak-Król – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, absolwentka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, w której od lat uczą się dzieci i młodzież z doświadczeniem migracyjnym. Realizatorka szkoleń, projektów, konkursów z zakresu edukacji międzykulturowej w oparciu o autorskie programy edukacyjne. Autorka lub współautorka publikacji z zakresu edukacji międzykulturowej (m.in. Przygody Innego. Bajki w edukacji międzykulturowej, 2011) oraz metodyki nauczania języka polskiego jako obcego (m.in. Podlasie w legendach. Teksty z ćwiczeniami dla obcokrajowców, 2018). Autorka i współautorka podręczników do nauki języka polskiego jako obcego (m.in. Językowa podróż po Polsce, 2020; Na dobry początek. Powitalna książka-prezent dla dzieci i rodziców z Ukrainy, 2022).

 

 

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl