Mikroskop Delta Optical BioLight

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 369,00 zł 369.00
ilość + -szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Popularny mikroskop Delta Optical Biolight nawiązuje swym pięknym kształtem do klasycznych mikroskopów, na jakich pracowali XIX wieczni przyrodnicy i bakteriolodzy tacy, jak Ludwik Pasteur czy Robert Koch. Wspaniałe sukcesy, jakie wtedy osiągnęli, na zawsze zmieniło życie współczesnej cywilizacji.

Mikroskop posiada trzy obiektywy dając maksymalne powiększenie 640x. Dwa rodzaje oświetlenia – żarówkowe i lusterkowe. Lusterko umożliwia obserwacje mikroskopowe bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Jest to bardzo wygodne w badaniach terenowych lub w klasie. W tym układzie kierujemy światło z okien lub zewnętrznych lamp prosto na przysłonę aperturową (otwór w dysku). Przy poprawnym ustawieniu uzyskujemy bardzo dobry obraz w okularze.

Do tego modelu można dokupić okular mikrometryczny i przedmiotowe szkiełko mikrometryczne. Dzięki temu możemy przeprowadzać pomiary mikrometryczne np. określać wielkość komórek..

Do rejestracji w komputerze obrazów mikroskopowych proponujemy zakup jednej z oferowanych przez naszą firmę kamer USB, którą wkładamy do tubusu okularowego po uprzednim wyjęciu okularu.

Przy zakupie mikroskopu należy pamiętać o dokupieniu szkiełek nakrywkowych
i przedmiotowych oraz zestawu do czyszczenia optyki, który wykorzystujemy nie tylko do czyszczenia elementów optycznych ale również do usuwania pyłków ze szkiełka z preparatem.

Zestaw gotowych, specjalnie przygotowanych, barwionych preparatów pozwoli nam na rozpoczęcie przygody od razu po wyjęciu mikroskopu z opakowania. Najbardziej interesującym zestawem jest zestaw największy składający się ze 100szt. preparatów. Wykazy preparatów są podane na stronie z opisami poszczególnych zestawów.

Proponujemy rozważyć również zakup książki pt. Mikroskopia świetlna w badaniach komórki roślinnej, ćwiczenia. Jest to najlepsza pozycja polskojęzyczna obecnie dostępna na rynku, w której w przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, pomiary mikroskopowe, różne techniki obserwacyjne, sposób przygotowania preparatów, ich barwienia oraz ćwiczenia. Jest to książka również dla rodziców, którzy chcą wiedzę o mikroskopii przekazać swoim dzieciom.

Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania przyrody, na poziomie szkoły podstawowej, do nauczania biologii na poziomie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum, na podstawie recenzji rzeczoznawców:
- dr Wiktora Dżygóry, zarekomendowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego fizycznego Katowicach,
- dr Andrzeja Rzepki, zarekomendowanego przez Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej.
Numer zalecenia 1468/2002.20140528_103109_172928.jpg

20140528_103109_566359.jpg

20140528_103110_510143.jpg

20140528_103110_119361.jpg

 

Dane techniczne:


statyw kołyskowy połączony przegubem z podstawą
podstawa podkówka z trzema punktami podparcia
głowica okularowa jednooczna
obrotowa diafragma pięciozakresowa
obiektywy achromatyczne: 4x, 10x, 40x (S)(obiektyw amortyzowany)
okular: H10x, H16x
zakres powiększeń w skompletowaniu standardowym 40x- 640x
makroruchy: 50 mm, mikroruchy: 1.4-1.6 mm
długość mechanizmu tubusu - 160 mm
miska rewolwerowa trójgniazdowa
oświetlenie preparatu przy użyciu lampy lub lusterka
stolik płaski z łapkami do mocowania preparatu
całość w drewnianej walizce służącej do transportu mikroskopu

 

Wyposażenie:


pokrowiec
skrzynka drewniana służąca do transportu mikroskopu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl